بحث

تاثیر رنگ در بسته بندی

رنگ در بسته بندی:كاربرد به جا از يك رنگ خاص به ماندگاري نام بازرگاني كمك ميكند. به همين دليل، رنگ يكي از مهمترین عوامل انگيزشي در خريد محصول و جلب  توجه مشتريان  است. رنگها به راحتی می توانند مفهوم لوکس بودن، پاکیزگی و ارزشمند بودن را به مخاطب منتقل کنندایجاد حس مثبت در ظاهر بسته بندی محصول علاوه براینکه به ارزش محصول شما می افزاید باعث زیاد شدن راندمان فروش محصول هم میشود. رنگ را براساس پیامی که می‌خواهید به بازار هدف منتقل کنید انتخاب کنید.

 

تغییر رنگ در بسته بندی: تغییر رنگ باعث قوی تر شدن برند شما شاید هم باعث ورشکستگی شما شود. به طور کلی تغییر دادن یک شب رنگ محصول ریسک بزرگی دارد و باید کاملا حساب شده و با برنامه ریزی این کار انجام شود . انتخاب رنگ ها با توجه به نوع محصول باید انجام شود و به همین منظور دانستن روانشناسی رنگ ها اهمیت زیادی دارد.

 

رنگ سیاه: این رنگ در بسته بندی تمایل دارد ایستادگی کند و محصولات را سنگین تر و با ارزش تر نشان دهد. این باعث میشود بسته بندی رمزآلود، با کلاس و ظریف تر جلوه کند.

رمز و راز

قدرت

ظرافت

 

رنگ سفید:سفید به عنوان رنگ در طراحی‌ بسته بندی، نشانه‌ای از امنیت و محافظه کارانه بودن محصول است.

پاکیزگی

فروتنی

آغاری نو

 

رنگ صورتی: این رنگ در بسته بندی نشان دهنده تعادل و در عین حال قدرت است . بطور کلی صورتی یک رنگ محبوب برای مارک هایی است که مخاطب آنها زنان هستند.

زنانگی

شیرینی

گرمی و عشق بی قید و شرط 

 

رنگ طوسی: در بسته بندی معنای رنگ آن از سایه بین سفید و سیاه است و حس پشتیبانی را در خریدار ایجاد می کند و به همین علت می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

امنیت

قابل اطمینان بودن

عزت نفس

آرامش و شعور

 

رنگ قهوه ای: قهوه ای رنگ زمین، چوب و سنگ است و میتواند به،طبیعت و زمین مربوط می شود. رنگ قهوه ای اغلب برای محصولات طبیعی و غذایی استفاده می شود

جدی بودن

گرما

خاکی بودن

قابل اعتماد و اتکا بودن

حمایت

اعتبار

 

رنگ قرمز: برخی از مارک ها از قرمز به عنوان راهی برای برجسته شدن استفاده می کنند چون می تواند شدیدترین احساسات را تحریک کند. و به دلیل دارا بودن بلندترین طول موج نزدیک تر از آنچه در واقعیت هست به نظر می‌رسد.

قدرت

شور

انرژی

بی باکی

هیجان

رنگ آبی:در بسته بندی آبی می تواند حس شفافیت و ارتباط قوی را به مشتری منتقل کند.

ثبات

هماهنگی

آرامش

اعتماد

رنگ بنفش: در بسته بندی حس لوکس و گرانقیمت بودن را منتقل می کند و بیشتر بازار هدف بانوان و جوانان را به خود جذب میکند

قدرت

تجمل

خرد و معنویت

خلاقیت

پیچیدگی

رنگ سبز: سبز مغز را ترغیب به تصمیم گیری قاطعانه می کند و برای آرامش بخشیدن به مشتریان و ترویج مسائل زیست محیطی استفاده می شود.

سلامتی

امید

تازگی

طبیعت

رشد

سعادت

 

رنگ نارنجی:این رنگ به دلیل ایجاد حس اضطراب و احتیاط در بیننده می تواند خریداران را جلب کند.

شجاعت

اعتماد به نفس

گرما

نوآوری

دوستی

انرژی

رنگ طلایی:این رنگ میتواند حس متمایز بودن، ارزشمندی و کیفیت بالا را در ذهن خریدار ایجاد کند

ثروت

لوکس

کیفیت

 

 

اترك تعليقا
ارشيف المدونة
Filters
Sort
display
X